Apteki

SZYBKA KOMPLETACJA I SKŁADOWANIE FARMACEUTYKÓW

Regały automatyczne w aptekach centralnych, szpitalnych oraz hurtowniach farmaceutycznych  to nie tylko sposób na pojemne składowanie farmaceutyków, ale także na znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu kompletacji leków i suplementów diety.

Przechowywanie leków ma miejsce w warunkach klimatyzowanych, nawet do -80 stopni Celsjusza. Funkcja kontroli dostępu pozwala na bezpieczne składowanie i monitorowanie każdego pojedynczego opakowania farmaceutyku. Wszystkie pobrania są rejestrowane, zaś kategorie leków mogą być przypisane do różnych osób i tylko przez te osoby zamawiane. Ponadto, połączenie regału z wewnętrznym systemem informatycznym to ciągła wymiana danych dająca kontrolę stanów magazynowych oraz nadzór nad datami ważności farmaceutyków.

Regały automatyczne ROTOMAT znajdują zastosowanie w szpitalach, przychodniach, recepcjach, hurtowniach farmaceutycznych i aptekach, pełniąc rolę nowoczesnych szaf do składowania leków
i farmaceutyków.

Do istotnych zalet rozwiązań automatycznych należy wymienić  łatwość obsługi – sposób pobierania towaru jest bardzo intuicyjny a dzięki umiejscowieniu okna dostępowego na ergonomicznej wysokości, dostęp do produktów jest bardzo wygodny. Konstrukcja regałów pozwala na obsługę przez osoby niepełnosprawne, gdyż modułowy i elastyczny system można łatwo dostosować do niestandardowych wymagań. Obniżenie okna dostępowego, wnęka umożliwiająca podjazd do regału wózkiem inwalidzkim czy głosowe wywołanie żądanego towaru, to tylko kilka przykładów z szerokiego wachlarza możliwości tworzenia przyjaznego środowiska pracy niewykluczającego osób z niepełnosprawnościami. Zastosowanie klasera rotacyjnego pozwala na znaczne oszczędności powierzchni – system nie tylko jest bardzo pojemny, ale co najistotniejsze – pozwala na wykorzystanie całej dostępnej wysokości pomieszczenia, bez strat na niezagospodarowaną powierzchnię.

W przypadku szpitali i rejestracji szpitalnych ochrona przed niepowołanym dostępem do składowanych towarów (leków, kart pacjentów itp.) jest niezwykle istotna. Rozwiązaniem, które umożliwia pełną kontrolę dostępu do przechowywanych farmaceutyków czy dokumentów i ochronę danych zgodnie
z zapisami RODO, są regały automatyczne. Zamykane rolety, system identyfikacji pracownika oraz kontrola stanów w czasie rzeczywistych – wszystko to zapewnia zachowanie bezpieczeństwa składowania i wydawania wrażliwych towarów.