Rotomat – regał wielokondygnacyjny

Automatyczny regał wielopoziomowy – zasada działania

Automatyczny regał wielopoziomowy przechodzi przez wiele pięter budynku, posiada okna dostępowe na każdym lub tylko wybranych piętrach.

Składowanie dużej ilości elementów wiąże się z koniecznością wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni na regały magazynowej, co dla wielu przedsiębiorców stanowi nie lada problem. W efekcie wiele metod składowania utrudnia dostęp do towarów, a także stwarza ryzyko ich uszkodzenia i zagrożenie dla pracowników odpowiedzialnych za transport wewnątrzlogistyczny .

Dostarczane przez ISL automatyczne regały magazynowe zapewniają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, bezpieczeństwo towarów i pracowników, komfort użytkowania, jak również sprawny przepływ towarów.

 

Nowoczesne regały wielopoziomowe w magazynie

Sufit hali magazynowej nie musi być ograniczeniem dla procesu składowania. Nasze wielokondygnacyjne regały magazynowe ROTOMAT i Lean-Lift mogą przechodzić przez kilka pięter, a okna podawcze znajdować się na każdym lub tylko na wybranych piętrach. W regale ROTOMAT towary transportowane są za pomocą systemu pionowej karuzeli, która w wersji High Speed Picking  może osiągnąć prędkość do 2,3 m/s.  W przypadku regałów Lean-Lift za transport towarów odpowiada winda o czterołańcuchowym zawieszeniu podajnika, co gwarantuje bezproblemowe składowanie nawet nierównomiernie załadowanej półki. Oba rozwiązania przekładają się na optymalną wydajność systemu składowania i pobierania w magazynie.

Regały automatyczne chronią magazynowane wewnątrz towary przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy zbyt wysokie lub niskie temperatury. Mogą być wyposażone w system kontroli temperatury, wilgotności oraz czystości (składowanie sterylnych towarów), zapewniając towarom magazynowanie w kontrolowanych warunkach środowiska. Automatyczne regały do magazynu Rotomat i Lean-lift stanowią bezpieczne miejsce przechowywania towarów wrażliwych na warunki środowiskowe.

Kolejną zaletą wielopoziomowych regałów jest możliwość ich obsługi przez kilka osób na różnych piętrach. Regały automatyczne Rotomat i Lean-lift wyposażone zostały w inteligentny system dostarczenia towaru najkrótszą drogą, wprost do rąk użytkownika.

Nasze regały magazynowe wysokiego składowania gwarantują również bezpieczeństwo pracy. Kurtyny świetlne w oknie dostępowym regału Rotomat i Lean-lift reagują na ruch operatora automatycznie blokując pracę urządzeń w przypadku jego pojawienia się w ich przestrzeni roboczej.

Automatyczne regały magazynowe dla każdej branży

Dostarczane przez nas wielopoziomowe regały magazynowe znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. Posiadają ochronę antyelektrostatyczną, co pozwala na bezpieczne przechowywanie komponentów elektrycznych i elektronicznych. System wewnętrznej klimatyzacji i wentylacji utrzymuje optymalne warunki do magazynowania wyrobów medycznych lub kosmetycznych. Automatyczne regały do magazynu Rotomat i Lean-lift umożliwiają wzrost efektywności operacji załadunku i rozładunku, a także optymalizację procesów komplementacji towarów, która jest istotna przy realizacji np. zamówień internetowych. Automatyczne regały Rotomat i Lean-lift pozwalają na bezpieczne składowanie zarówno niewielkich i cennych przedmiotów, jak i towarów cięższych i wielkogabarytowych. Maksymalna nośność półki w zależności od modelu urządzenia wynosi 750 kg w przypadku regału Rotomat i 1000 kg w przypadku regału Lean-lift.

Automatyczne regały magazynowe wysokiego składowania są także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Panele ledowe mieszczą się na wygodnej wysokości, dzięki czemu pracownicy na wózkach inwalidzkich mają ułatwiony dostęp do towarów i dokumentów przechowywanych na półkach wewnątrz regału. Dodatkowo wnęka w regale pozwala na podjazd wózkiem inwalidzkim.