Rotomat – kontrola temperatury

Rotomat – regał z kontrolowaną temperaturą

Zasada działania regału Rotomat z kontrolowaną temperaturą opiera się na utrzymywaniu wewnątrz regału kontrolowanej temperatury niezależnie od środowiska zewnętrznego. Takie rozwiązanie ma zastosowanie w np przemyśle farmaceutycznym gdzie temperatura odgrywa kluczową rolę w przechowywaniu leków.

                                                                      Plusy 

  • Oszczędność miejsca w magazynie z kontrolowaną temperaturą
  • Optymalne wykorzystanie powierzchni podłogi przy zapewnieniu stałej temperatury
  • Wysoka wydajność ekonomiczna i oszczędność kosztów
  • Możliwość stosowania w różnych zakresach temperatur:  od – 20° do + 60°C
  • Niezawodna stałość temperatury z dokładnością do ± 0,5°C .
  • Opcja rejestracji wartości temperatur za pomocą rejestratorów danych

 

 

 

 

 

Ekonomiczne przechowywanie w kontrolowanych temperaturach

Asortyment produktów Hänel obejmuje przyszłościowe rozwiązania do przechowywania w środowiskach z kontrolowanym powietrzem w postaci systemów CleanStore i ClimateStore®.Technologia Hänel ClimateStore® umożliwia wykorzystanie jednostek magazynowych Hänel jako chłodni lub jako ogrzewanych systemów magazynowych. To sprawia, że systemy Hänel są idealne do przechowywania produktów medycznych i farmaceutycznych.

Przechowywanie do – 80° C
Hänel dostarcza również rozwiązania do przechowywania w ekstremalnie niskich temperaturach w temperaturach tak niskich jak – 80° C. W tym celu wykorzystywane są kontenery magazynowe Hänel z funkcją elektryfikacji. Umożliwiają one umieszczanie chłodni w magazynie i zasilenie w energię w windzie, zapewniając stałe chłodzenie przechowywanych przedmiotów. W takich przypadkach wielkość punktu dostępowego w Lean-Lift® jest dostosowana do danego systemu chłodniczego. Dzięki temu operatorzy mogą nadal korzystać z renomowanej ergonomicznej konstrukcji Hänel. Ten system służy na przykład do przechowywania oddanej krwi.

Wsparcie logistyki w branży farmaceutycznej i kosmetycznej

Regały Rotomat to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Zapewniają wrażliwym towarom odpowiednie warunki przechowywania, chroniąc je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Pozwalają na osobne składowanie różnego typu produktów, zabezpieczając je przed dostępem osób nieupoważnionych, a przy tym znacznie ograniczają wykorzystanie powierzchni magazynowej i skracają czas realizacji zamówień.