Rotomat

Jak działa karuzelowy regał na dokumenty Rotomat?

Automatyczny regał na dokumenty Rotomat działa na zasadzie podobnej do karuzeli. Jego konstrukcja pozwala na zmniejszenie powierzchni przeznaczonej na przechowywanie dokumentów nawet o 80%.

Regał na dokumenty Rotomat, nazywany również klaserem rotacyjnym, to rozwiązanie o bardzo dużej pojemności. Zajmuje niewielką powierzchnię, wykorzystując maksymalnie dostępną wysokość pomieszczenia lub nawet przechodzi przez kilka kondygacji. Jego konstrukcja pozwala na zmniejszenie powierzchni przeznaczonej na przechowywanie dokumentów nawet o 80%. Nowoczesny design, indywidualny projekt oraz możliwość integracji regału karuzelowego Rotomat z istniejącym już systemem informatycznym otwiera szeroki wachlarz zastosowań w biurach, bankach, urzędach, recepcjach i wielu innych.

Jak działa obrotowy regał na dokumenty Rotomat?

Zamykany regał Rotomat wygląda jak nowoczesna szafa z oknem do pobierania i wkładania dokumentów, wewnątrz której znajdują się półki poruszające się na wzór pionowej karuzeli. Obsługa regału jest bardzo prosta i intuicyjna. Chcąc pobrać dokumenty z regału zamkniętego, użytkownik przy pomocy klawiatury lub czytnika kodów kreskowych wywołuje odpowiednią półkę, a ta natychmiast przyjeżdża do okna. Obsługa regału odbywa się zawsze w tej samej, ergonomicznej pozycji, nie ma potrzeby schylania się czy wchodzenia na drabinę. Dostęp do wszystkich dokumentów jest szybki i prosty. Nawet jeśli żądane akta w danym momencie znajdują się na najwyższej półce, regał wybierze najkrótszą drogę obrotu i dokumenty niezwłocznie zjadą do punktu odbioru.

Elastyczność, indywidualne projekty regałów zamykanych

Każdy biurowy regał na dokumenty Rotomat typu karuzela jest projektowany „na wymiar” wg wymagań i potrzeb użytkownika, zarówno, jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne, jak i półki do przechowywania dokumentów. Można w nim archiwizować akta różnej wielkości: luzem, w segregatorach, teczkach podwieszanych, kopertach, pudełkach itp. Jest to również bardzo wygodny sposób na przechowywanie dokumentów o niestandardowych wymiarach oraz nośników typu CD, kart płatniczych, kart pamięci.

Bezpieczeństwo i ochrona dokumentów przy użyciu regałów zamykanych

Ważne akta przechowywane w regale zamykanym Rotomat można łatwo zabezpieczyć przed dostępem osób nieuprawnionych. Okno regału jest zamykane, a dostęp kontrolowany przez panel sterowania. Jeżeli zachodzi potrzeba, regał rotacyjny Rotomat mogą obsługiwać tylko wybrani użytkownicy posiadający identyfikatory z kodem kreskowym lub kodem PIN. Zamknięcie regału chroni również składowane dokumenty przed kurzem czy światłem. Jeśli przechowywanie archiwaliów wymaga odpowiednich warunków otoczenia, regał zostaje wyposażony w specjalny system klimatyzacji kontrolujący wilgotność powietrza lub jego temperaturę.