Muzeum – Interaktywna prezentacja zbiorów muzealnych

INTERAKTYWNE, NOWOCZESNE, BEZPIECZNE MUZEUM

przechowywanie zbiorów muzealnychRegały automatyczne ROTOMAT i LEAN-LIFT to najbardziej optymalne rozwiązanie do przechowywania i eksponowania zbiorów muzealnych. Nowoczesna technologia, która pozwala na stworzenie bezpiecznego i interaktywnego wnętrza.

Eksponaty mogą być umieszczone w specjalnych gablotach chroniących je przed uszkodzeniem przez zwiedzających i środowiskiem (światło, kurz, pył, temperatura), a montaż kamery pozwala na kontrolę nad przechowywanymi przedmiotami. Maksymalna jakość odbioru sztuki z zachowaniem najwyższych standardów ochrony i kontroli dostępu.

ochrona eksponatów muzealnychPrzykład: automatyczny regał LEAN-LIFT może pomieścić 100 półek z eksponatami, zajmując przy tym tylko 6 m2 powierzchni.

Regały automatyczne mogą być postawione w miejscach trudno dostępnych i niełatwych do zagospodarowania, a także przechodzić przez kilka pięter. Na każdej kondygnacji znajdzie się okno dostępowe z prezentowanymi zbiorami muzealnymi. Konstrukcja regału pozwala na zaoszczędzenie nawet do 80% miejsca przeznaczonego na przechowywanie eksponatów.

W jaki sposób można sterować pracą regału? Odpowiednio przygotowana baza danych pozwala na wybranie z listy interesującego nas zbioru i przywołanie go przyciskiem znajdującym się na klawiaturze (wykorzystujemy numer zbioru lub wybieramy zdjęcie). Półka z przeszkloną gablotą dostarcza np. zabytkowy medal z III w., po czym następuje uruchomienie prezentacji audio z ciekawymi informacjami na temat wybranego eksponatu. Zamontowana kamera umożliwia wyświetlenie małych eksponatów na ekranie nawet w 20-krotnym powiększeniu. Takie rozwiązanie zapewnia interaktywny odbiór sztuki, pozwalając tym samym na maksymalne zabezpieczenie zbiorów, kontrolę dostępu oraz oszczędność miejsca.

muzeum eksponaty regaly

Regały automatyczne LEAN-LIFT i ROTOMAT (nazywane także windowymi lub karuzelowymi) są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, np. poruszających się na wózku.

 

PRZECHOWYWANIE ZBIORÓW WRAŻLIWYCH

przechowywanie numizmatowW regałach automatycznych można przechowywać przedmioty o różnych rozmiarach i wadze: eksponaty muzealne, zbiory audiowizualne, zbiory numizmatyczne, patenty i wiele innych.

Regały automatyczne mogą być wyposażone w dodatkowe elementy chroniące wrażliwe zbiory muzealne przed uszkodzeniem, np. utlenieniem. Jednym ze stosowanych rozwiązań jest np. tektura kwasoodporna. Regały automatyczne mogą być wyposażone w system klimatyzacji zapewniający przechowywanie w określonej temperaturze i wilgotności powietrza.

Półki regału, które odgrywają rolę gablot ekspozycyjnych, mogą być przykryte szybą pancerną z filtrem UV. Dodatkowo zawartość regału jest zabezpieczona zamykanymi drzwiczkami bądź roletą.

                                                                 KORZYŚCI

klimatyzacja regały automatyczneinteraktywne muzeumkontrola dostępuniepełnosprawni w muzeumergonomia pracyprzechowywanie w muzeumoszczędność powierzchni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                              WDROŻENIA

muzeum okregowe bydgoszczMUZEUM OKRĘGOWE

1 regał automatyczny Rotomat (wys. 3m)

 

Zalety

  • oszczędność miejsca
  • informacje o zbiorach aktualizowane online
  • łatwe i szybkie wyszukiwanie
  • system kontroli dostępu z logowaniem
  • ochrona przed środowiskiem zewnętrznym
  • kontrola temperatury i wilgotności wewnątrz regału z odczytem i zapisem elektronicznym
  • interaktywny odbiór sztuki z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa